האתגרים הנובעים מבעלות על עסק אינם דומים לשום דבר אחר

אצלנו ב-The Alternative Board (או בקיצור TAB) אנחנו שומעים לעתים קרובות מבעלי עסקים שהם מרגישים שהם לא יכולים לשתף כהלכה באתגרים הללו את חבריהם, משפחתם, העובדים, היועצים שלהם, ואפילו אנשים שהם מעסיקים כדי שינהלו להם את העסק. למעשה, שמענו בעלי עסקים רבים שמשתמשים במשפט "אני מרגיש בודד בפסגה".

אבל הבדידות אינה מחויבת המציאות, אם בעלי עסקים נפגשים עם קבוצה מסודרת של אנשים בעמדה דומה כדי לשוחח על בעיות במסגרת מועצה מייעצת של בעלי עסקים.

הבשורה שלנו באימון עיסקי למנכלים ובעלי חברות וכן ייעוץ אירגוני הוא שילוב ין האימון היחידני ולמידת עמיתים 

מה הופך מועצה מייעצת המורכבת מבעלי עסקים לשונה?

דירקטוריון חלופי או מועצה מייעצת מסורתית היא קבוצת אנשים שנבחרו אישית ונפגשים כדי לעזור לכוון את בעל העסק בקבלת החלטות קשות. אנשים אלה משלימים בדרך כלל את מומחיותו של בעל העסק, והם עשויים לכלול בעלי מקצוע שונים – החל מיועץ פיננסי או עורך דין ועד מומחה למכירות או איש שיווק. בנוסף, מנהל הקבוצה הינו מאמן מוסמך שדואג לליווי ואימון בין המפגשים. באימון העיסקי יסייע המאמן ביישום , חידוד והכנה למפגש הבא.

מועצות מייעצות המורכבות מבעלי עסקים מהווים מרכיב מרכזי בעסקים גדולים כבר זמן רב, אבל בעליהם של עסקים בבעלות פרטית אינם מחזיקים בדרך כלל במשאבים הדרושים כדי להשתמש בהן. בנוסף, כאשר אתה שקוע בתוך בעיה עסקית, אפילו עצות של מומחים היושבים במועצה מייעצת הן דבר שלא ניתן להשוות אותו לעתים קרובות למצב בו אתה משתף את דאגותיך עם קבוצה של אנשים שלא רק שמבינים את העסק שלך אלא גם את הלחצים שאתה מתמודד מולם כבעל עסק.

זהו המקום בו מועצות מייעצות חיצוניות המורכבות מאנשים מקומיים שאף הם בעלי עסקים יכולות להיות בעלות ערך. הן מקרבות זה לזה אנשים בעלי חשיבה דומה ממגוון תחומים, היכולים לחלוק ביניהם תובנות ומומחיות כדי לעזור זה לזה לגרום לעסקים שלהם לצמוח. במועצות מסוג זה החברים נפגשים ביניהם כאנשים שווים במעמדם, עם מטרה משותפת להגדיל את החברות שלהם ולפתח מיומנויות כבעלי עסקים ומנהיגים. הדבר יוצר אוירה של כבוד הדדי ואמון, שבה החברים יכולים להיות כנים בנוגע לאתגרים ולשאלות עמם הם מתמודדים.

הקונספט של ברית של בעלי עסקים ואנשים מיומנים אחרים הדומים זה לזה בתחומי העיסוק הוצג לראשונה בספר "חשוב והתעשר" של נפוליון היל. הוא ממליץ על כך שבעלי עסקים יעבירו כל תוכנית שיש להם דרך מה שהוא קורא לה "ברית המוחות" שלהם. הוא כותב: "לאף אדם בודד אין מספיק ניסיון, השכלה, יכולת מולדת וידע כדי להבטיח צבירה של הון עצום ללא שיתוף פעולה עם אנשים אחרים".

לא רק שבעלי עסקים אחרים מבינים בצורה מלאה יותר את הבעיה מולה אתה עומד, אלא שככל שהמועצה המייעצת של בעלי העסקים "מבשילה", החברים מתחילים להכיר טוב יותר את העסקים של החברים האחרים, ויכולים להציע תובנות מותאמות אישית בנוגע לדברים כמו כיצד להגביר את המכירות, איך לנהל את העסק בצורה יעילה יותר, ואיך לפתור בעיות מציקות הקשורות לכוח האדם.

וככל שהחברים במועצה המייעצת נעשים בקיאים יותר בעסקים של החברים האחרים, משהו מדהים מתרחש. אלן פישמן, מייסד ויושב ראש TAB, מסביר מדוע סוג כזה של מועצה הוא מוצלח כל-כך. "החברים נמצאים כאן כדי להיפתח ולספר על כל מיני דברים שהם לא מדברים עליהם עם אף אחד אחר", הוא אומר. "הם אף פעם לא משוחחים על הפחדים שלהם או על החלומות שלהם בנוגע למה שהעתיד טומן בחובו עם העובדים שלהם או אפילו עם המנהלים שלהם."
היכולת להיפתח בצורה כל-כך מלאה בתוך קבוצה של אנשים שניתן לסמוך עליהם מאפשרת לבעלי העסקים לא רק להגדיל את העסק שלהם אלא גם למצוא איזון אישי ומקצועי. חישבו על הנקודות הבאות כדי להבין טוב יותר כיצד מועצה מייעצת של בעלי עסקים יכולה לעזור לחברה שלכם – ולכם – לשגשג.

 

מי עשוי להפיק תועלת ממועצה מייעצת של בעלי עסקים?

בין אם העסק שלכם נמצא רק בשלבים ההתחלתיים שלו או שאתם נמצאים בשטח כבר לא מעט זמן, תפיקו תועלת ממועצה מייעצת של בעלי עסקים. אל תפחיתו בערכה של העוצמה שיכולה להיות לקבוצה של בעלי עסקים החושבים בצורה דומה כאשר הם ממקדים את תשומת הלב ויכולת השיפוט שלהם באותן מטרות.
היתרונות חלים על כל תחום עסקי, כגון שירותים מקצועיים, מסחר סיטונאי וקמעונאי, ייצור, בניה, פיננסים, ביטוח ונדל"ן.

ניסיון להשתלב במועצה מייעצת של בעלי עסקים הוא מהלך חכם עבור בעל עסק אשר:

  • מפעיל עסק באופן חלק כבר זמן מה אך מעוניין להגביר את הצמיחה.
  • שוקל לפנות לכיוון עסקי חדש ועומד להיכנס לטריטוריה לא מוכרת.
  • יודע שהעסק שלו תקוע בשגרה מסוימת ואינו בטוח כיצד לצאת ממנה.
  • שוקל להעביר את הניהול – במיוחד לבן משפחה – וזקוק ליעוץ.
  • מרגיש שהוא זקוק לעזרה קבועה בתחומי השיווק, גיוס כוח האדם, ניהול העובדים וענייני יומיום אחרים.
  • מעוניין לנהל את העסק בצורה יעילה יותר על מנת לשפר את האיזון בין העבודה לבין חייו הפרטיים.
  • רכש ממש לאחרונה עסק חדש ומעוניין בהכוונה של מומחים.
  • מעוניין למכור עסק ורוצה להפוך אותו לאטרקטיבי יותר לקונים הפוטנציאליים.

בקצרה, מועצת מנהלים של בעלי עסקים הוא מהלך חכם עבור כל בעל עסק המעוניין להשתפר הן מבחינה מקצועית והן מבחינה אישית.

כיצד הניסיון שלנו רלוונטי עבור החברה שלך ומה תקבלו? שילוב ייחודי של מאמן ומועצת עמיתים, פיתוח עיסקי ונטוורקינג