14 בנובמבר 2022

ייעוץ אירגוני | פיתוח אירגוני | להבעיר את כח הצוות | כיצד ניתן לרתם את ההנהלה והעובדים לחזון ואסטרטגיה ולהפוך לישימה

בהרצאה הבא תקבלו את עשרת הדיברות כיצד להפוך את החזון ואסטרטגיה לישימים, להוריד לשטח מה שטתם צפויים לקבל , זה כלים פרקטיים למיתוג מעסיק , שימור […]
15 בנובמבר 2022

יועץ עיסקי | שיווק אפקטיבי | יועץ אסטרטגי | ייעוץ עיסקי

בייעוץ עיסקי שלנו, אנו נשאלים , האם מדובר ביועץ אסטרטגי, איך מייצרים שיווק אפקטבי. בוובינאר זה נדון בשאלה שמעסיקה כל חברה מקטנה ועד קוקה קולה , […]
18 במאי 2023

כיצד נדע מהו ערוץ השיווק המתאים עבורנו ביותר? / מאת מילי פלד

  במאמר זה אשתף מנסיוני כיצד חברות בוחנות ובוחרות באלו ערוצי שיווק להתמקד. כמעט כל חברה, יזם וארגון משקיעים מאמצים בתהליכי שיווק, לטובת הרחבת פעילותם. הגעה […]
22 ביוני 2023

מה אסטרטגיית השיווק הנכונה לך?

יש כל כך הרבה אסטרטגיות שיווק ומכירות שאתה יכול להשתמש, אבל איך אתה יודע אילו אסטרטגיות תהינה המוצלחות עבור העסק שלך? התשובה תלויה בקהל היעד שלך […]
 

ערכה של מועצה מייעצת


חברות במועצה מייעצת של בעלי עסקים מניבה יותר מאשר רק הגדלה של הכנסות החברה. הניסיון מראה שלעתים קרובות חברי המועצה חווים עליה באיכות החיים שלהם עקב השיפור באיזון בין העבודה לחיים הפרטיים, לומדים כיצד להילחם טוב יותר בשחיקה, ואפילו עובדים על היחסים הבין אישיים שלהם. 

שיפור יכולות הליבה שלכם

לכל בעל עסק יש חוזקות ונקודות חולשה ספציפיות – ואפילו אנשי אשכולות יכולים להפיק תועלת מסיוע מעמיק יותר בתחומים מסוימים. יתכן שאתם מצוינים בשמירה על הסדר בעסק שלכם מבחינה פיננסית ובמציאת מוקדי אי יעילות, אבל פחות מיומנים בתקשורת עם העובדים או בפיתוח אסטרטגיית שיווק.

כל חבר במועצה מייעצת של בעלי עסקים יבוא עם מערכת שונה וייחודית של חוזקות ונקודות חולשה כפי שהוכח בעולם הממשי. הדבר הופך מועצה כזו לכלי רב עוצמה המאפשר לבעלי עסקים להשלים את הפערים שיש לכל אחד מהם בידע ולהגדיל את היכולות שלהם בתחומים אחרים. בנוסף לכך שתקבלו עצות, תהיה לכם גם הזדמנות לחלוק את הידע שיש לכם. הדבר מאתגר אתכם לצמוח ואף מעניק לכם הזדמנות לעזור לבעלי עסקים אחרים.

בונוס נוסף הוא שבעוד שבעלי עסקים רבים מרגישים שקשה להם להודות בפגיעות שלהם או בפערי הידע שיש להם בפני אנשים אחרים, מועצה מייעצת מסוג זה מהווה מקום בטוח שבו תוכלו לבחון את העוצמות שלכם ולצמוח מבחינה מקצועית.

עזרה בהערכת רעיונות ואסטרטגיות חדשות

האם אתם שוברים את הראש בקשר לרעיון חדש להגדלת העסק? שוקלים הזדמנות עסקית אפשרית? הנה עוד מקום שבו ניסיונם של חברי המועצה המייעצת שלכם בעולם הממשי יכול להועיל.

העלאת אסטרטגיות צמיחה אפקטיביות לעסק, אסטרטגיות שיווק, אסטרטגיות העברה של ניהול העסק לאדם אחר וכדומה – יכולה להיות קשה. אימוץ עצות גנריות בעסק הספציפי שלכם הוא אתגר, והניסיון להעריך האם אסטרטגיה ספציפית תצליח או לא הוא קל יותר כשמקבלים עזרה מבעלי עסקים מנוסים אחרים. במועצה המכילה חברים מגוונים, יש סיכוי גבוה שאחד מהם נתקל במצב שאתו אתם מתמודדים ויכול להעניק לכם יעוץ מותאם אישית.

חברי המועצה שלכם יכולים גם לעזור לכם לשאול את השאלות הקשות והקריטיות שצריך לשאול או להציע רעיונות והסתייגויות על בסיס ניסיונם האישי. הם יכולים לעזור לכם לחשוף דברים שאינכם רואים ולהציף פערים בקו המחשבה שלכם כדי להבטיח שהאסטרטגיה שלכם אינה מכילה חורים.

קבלת נקודת מבט חיצונית

כאשר אתם מסתכלים על העסק שלכם יותר מדי מקרוב, יכול להיות קשה להבחין בבעיות או הזדמנויות שאולי ברורות כשמש למישהו אחר. טיפוח קבוצה של צופים חיצוניים ובלתי משוחדים היא דרך נהדרת להרחיב את נקודת המבט שלכם (זה יכול להועיל במיוחד בעסקים בבעלות משפחתית, שלעתים קרובות סובלים מהסתמכות על עצותיהם של אנשים רבים מדי עם נקודות מבט דומות מאד).

זהו אחד היתרונות הגדולים ביותר של מועצה המורכבת מחברים העוסקים בתחומים שונים. בעל עסק שבילה 40 שנה בייצור יוכל להעלות שאלות ורעיונות ייחודיים כשינסה לסייע לעסק סיטונאי. השאלות והרעיונות הללו יוכלו להוביל להברקות ממשיות, בעוד שאם הייתם מעלים את הבעיה שלכם בפני קבוצה הכוללת רק סיטונאים, יתכן שהייתם שומעים רק עצות סטנדרטיות המקובלות בתחום.

 


הגברת רמת האחריות שלכם


מנהלי עסקים רבים מצטיינים בעמידה ביעדים היומיומיים של העסק. אבל יעדים השייכים לתמונה הרחבה יותר ושמטרתם היא להרחיב את העסק – כמו יישום אסטרטגיית שיווק חדשה או ביצוע רישות (networking) עם שותפים עסקיים פוטנציאליים – נעשים לעתים קרובות על אש קטנה בלבד.

מועצה מייעצת המורכבת מבעלי עסקים מסייעת בהגברת האחריות שלכם כדי שלא תוותרו על המטרות המהוות חלק מהתמונה הגדולה יותר. הידיעה שתצטרכו להיכנס לפגישה הבאה ולדווח על התקדמותכם יוצרת לחץ חיובי לבצע את הדברים שבאמת יצמיחו את העסק שלכם.

בנוסף להפעלת לחץ קבוצתי והגברת האחריות שלכם, חברים במועצה יכולים לעזור לכם להבין מדוע אתם מתקשים להגיע לציוני דרך או יעדים מסוימים. הם יכולים לסייע לכם לזהות אילו בעיות מעכבות אתכם או לערוך עמכם סיעור מוחות במטרה לחשוב על דרכים לסלק מחסומים מהדרך.


 

מה צריך לשקול כשמצטרפים למועצה מייעצת של בעלי עסקים?

מועצות רבות יאפשרו לכם להגיע לישיבה אחת או שתיים כאורחים לפני שתחליטו להצטרף. זה רעיון טוב מכיוון שזה מאפשר לכם לראות את הדינמיקה הקבוצתית בפעולה ומעניק לכם תחושה טובה יותר לגבי התאמת הקבוצה הספציפית לצרכיכם.

כשאתם מנסים להחליט אם מועצה מסוימת מתאימה לכם, שקלו את הנקודות להלן לפני קבלת ההחלטה.


 

החברים

מיהם החברים הנוכחיים? מאילו סוגי מקצועות ותחומים הם מגיעים? האם יש להם ניסיון מגוון ונושאי עיסוק מגוונים? כלים שימושיים לבדיקת החברים הנוכחיים במועצה מייעצת פוטנציאלית של בעלי עסקים הם LinkedIn וגוגל.

במועצה המייעצת חשוב שהחברים יגיעו מתחומים שונים ולא יתחרו זה בזה. הקונספט עובד על בסיס של פתיחות, ואתם לא תהיו פתוחים אל מתחרה מהתחום שלכם.

השקעת הזמן

כמה מזמנכם תצטרכו להשקיע במועצה המייעצת מדי חודש? מהי תדירות המפגשים וכמה זמן הם נמשכים? מעבר למפגשים, האם יש דרישות זמן נוספות כגון ציפייה לפעילות התנדבותית או לקבלת אימון עסקי מגורם חיצוני?

השקעה כספית

מהי העלות השנתית או החודשית? עד כמה העסק שלכם יצטרך לצמוח (או כמה לקוחות חדשים תצטרכו להכניס) כדי להרוויח מן ההשקעה של ההצטרפות למועצה? האם נראה שהמועצה תעניק לפחות את זה או אפילו יותר מכך?

המנחה

המנחה או יושב הראש הוא הגורם המרכזי המשפיע על האופן בו המועצה מתפקדת. אם אתם שוקלים להצטרף למועצה, בקשו לפגוש אדם זה פנים אל פנים כדי להבין את האישיות והסגנון שלו. שימו לב לאופן בו הוא מנהל את הישיבה אם אתם מגיעים לפגישת ניסיון. האם הוא מנהל אותה ביעילות? האם אתם מסכימים עם התובנות וההצעות שהוא נותן לחברים האחרים?

המחויבות שלכם להיות פתוחים

ישנם שני דברים אחרונים משמעותיים שחשובים להצלחתה של מועצה מייעצת המורכבת מבעלי עסקים: הנכונות לחלוק עצות והפתיחות לקבל עצות. שאלו את עצמכם אם יש לכם נכונות להיות מספיק פגיעים, כך שתוכלו ללמוד ולצמוח יחד עם שאר חברי המועצה. האם אתה מוכנים לחלוק אתגרים שאתם עוברים בעצמכם ולגלות אמפתיה בנוגע לאתגרים שעוברים אחרים? האם אתם מוכנים לשמוע (ולהציע) עצות שאינן תמיד נעימות?


 

איך נראית ישיבת מועצה?

מועצה מייעצת של בעלי עסקים נפגשת בדרך כלל אחת לחודש בהנחיית מנחה מוסמך, ומורכבת מקבוצה אינטימית של 10 חברים פחות או יותר. חברים אלה מגיעים ממגוון תחומי עיסוק, ותורמים לקבוצה סוגים רבים של ידע וניסיון במטרה לעזור זה לזה לפתור אתגרים ולנצל הזדמנויות חדשות.

בישיבת מועצה טיפוסית החברים מקבלים אפשרות לברך זה את זה ולהתעדכן, ולאחר מכן לומדים דבר מה חדש ויישומי בנושא עסקי או בנוגע למגמה עכשווית כלשהי. בשלב הבא עוברים סביב השולחן, אחד אחד, כדי שכל חבר יוכל לשתף בבעיה ספציפית או במצב ספציפי שהוא מעוניין לקבל עליו פרספקטיבה חדשה. החברים האחרים במועצה שואלים שאלות הבהרה ונותנים עצות.

כעת החברים מכינים רשימה של מטרותיהם ל-30 הימים הבאים, לרבעון הבא ולשנה הקרובה. זהו המקום בו נכנס היבט הגברת האחריות, והחברים מסייעים זה לזה להבין מדוע לא עמדו עדיין ביעדים מסוימים, ועורכים סיעור מוחות כדי לראות כיצד המועצה תוכל לעזור. לסיום, החברים קובעים את סדר היום לישיבת המועצה הבאה.

על מנת לממש את היתרונות הגדולים של מועצה מייעצת של בעלי עסקים, חשוב ליצור מרחב בטוח ונוח שבו בעלי העסקים יוכלו להפוך לפגיעים, לשתף את בעיותיהם ולבקש עצות. מכיוון שמועלות סוגיות רגישות, בעלי העסקים חייבים לבנות אמון, כך שיוכלו להרגיש שמידע חסוי לא יעזוב את החדר ושהרעיונות והדאגות שלהם יזכו ליחס מכבד מצד חבריהם.

חשוב לעזור לחברים להסיר את "השריון המילולי" שלהם ולתקשר זה עם זה בצורה זהירה ושקולה שלא תעורר צורך להתגונן.
בסקר שנערך בקרב חברי מועצה מייעצת של בעלי עסקים הדומה לשלנו, אמרו 70% מהחברים כי העסק שלהם מרוויח יותר ומכניס יותר כסף ממכירות מאז שהצטרפו למועצה. רוב מרשים של 90% אמרו ששיפרו את יכולתם לטפל בסוגיות הקשורות לכוח אדם / לנושאים ארגוניים מאז שהצטרפו.

בנוסף, מרבית החברים הצהירו שהיה להם החזר גבוה על ההשקעה בדמי החברות.
מעבר למועצות מייעצות של בעלי עסקים, חברתנו מציעה לחברים אימון מקצועי ושירותי יעוץ, בנוסף להזדמנויות רבות ערך לבצע רישות ולגישה למשאבים עסקיים ייחודיים.

14 בנובמבר 2022

ייעוץ אירגוני | פיתוח אירגוני | להבעיר את כח הצוות | כיצד ניתן לרתם את ההנהלה והעובדים לחזון ואסטרטגיה ולהפוך לישימה

בהרצאה הבא תקבלו את עשרת הדיברות כיצד להפוך את החזון ואסטרטגיה לישימים, להוריד לשטח מה שטתם צפויים לקבל , זה כלים פרקטיים למיתוג מעסיק , שימור […]
15 בנובמבר 2022

יועץ עיסקי | שיווק אפקטיבי | יועץ אסטרטגי | ייעוץ עיסקי

בייעוץ עיסקי שלנו, אנו נשאלים , האם מדובר ביועץ אסטרטגי, איך מייצרים שיווק אפקטבי. בוובינאר זה נדון בשאלה שמעסיקה כל חברה מקטנה ועד קוקה קולה , […]
18 במאי 2023

כיצד נדע מהו ערוץ השיווק המתאים עבורנו ביותר? / מאת מילי פלד

  במאמר זה אשתף מנסיוני כיצד חברות בוחנות ובוחרות באלו ערוצי שיווק להתמקד. כמעט כל חברה, יזם וארגון משקיעים מאמצים בתהליכי שיווק, לטובת הרחבת פעילותם. הגעה […]
22 ביוני 2023

מה אסטרטגיית השיווק הנכונה לך?

יש כל כך הרבה אסטרטגיות שיווק ומכירות שאתה יכול להשתמש, אבל איך אתה יודע אילו אסטרטגיות תהינה המוצלחות עבור העסק שלך? התשובה תלויה בקהל היעד שלך […]
x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.